מהו אימון אישי?

מקור המילה האנגלית coaching  הוא במילה coach – עגלה/כרכרה. כמו הכרכרה המובילה את הנוסע בה מהמקום בו הוא נמצא כעת אל היעד אליו הוא רוצה להגיע, כך גם ה- Coach- המאמן, מסייע למתאמן להגיע אל היעדים שהציב לעצמו.

אנשים באים לאימון משום שהם רוצים לחולל שינוי בחייהם, או שיש להם מטרה חשובה שהם רוצים להשיג.

האימון מתמקד בשלושה עקרונות בחייו של המתאמן:

קאוצינג
  • הגשמה – חיים שהוגשמו הם חיים בעלי ערך, ולכל אדם יש הגדרות משל עצמו לדברים שהוא מעריך באמת. כאשר הבחירות שעושה האדם מכבדות את ערכיו, החיים מספקים יותר ובעלי תכלית.
  • איזון – האימון עוסק במכלול חייו של האדם: צמיחה אישית, תרבות פנאי, משפחה, חברים, קריירה, בריאות וכו’. המאמן מתמקד בהרחבת הפרספקטיבות של המתאמן וכתוצאה מכך- בחינת אפשרויות נוספות. בסופו של דבר האיזון נובע מבחירות: לומר “כן” לדברים מסוימים, ו”לא” לדברים אחרים.
  • תהליך – את תהליך האימון ניתן להשוות לנהר זורם- יש ימים בהם המים בנהר שקטים ושלווים, וימים אחרים בהם המים שוצפים וגועשים. המאמן נמצא עם המתאמן לכל אורכו של התהליך- מעודד אותו ותומך בו בשעות של כישלון, ושמח אתו כשהוא מנווט דרכו להצלחה.

האימון נועד לשפר ביצועים והישגים כאשר האג’נדה היא של המתאמן, ואלו תפקידו ומיומנותו של המאמן הם לאפשר למתאמן להגיע לפתרונות משלו.

תהליך העבודה עם מאמן אישי מקדם את המתאמן לפעולה לקראת השינוי המיוחל, אך בד בבד הוא גם תהליך של למידה. הלמידה מולידה תושייה חדשה, מרחיבה את אפשרויות הפעולה ומחזקת את המתאמן לקראת השינוי  שבכוונתו לעשות בחייו.

צרו קשר
מפת הגעה